Ömer Coşkun Kronik Prostatit Bitkisel Tedavi
22 Şubat 2017
Kronik Prostatit Bitkisel Çözüm
Prostat İltihabı Nasıl Geçer
14 Mart 2017

İbrahim Gökçek Prostatit

Uzman Desteği Alın

İbrahim Gökçek Prostatit

İbrahim Gökçek prostatit, prostatit bitkisel tedavisi, prostatit tedavisinde kullanılan bitkiler. İbrahim Gökçek prostatit tavsiyeleri.

İbrahim Gökçek prostatit tedavisi için cüce palmiye yani saw palmetto extratı tavsiye etmektedir. Aynı zamanda ısırgan tohumuda tavsiye etmektedir. İbrahim Gökçek ve uzman herbalistlerin prostatit tedavisi için tavsiye ettiği bitkiler makalenin devamında yer almaktadır.

Prostatit İçin Tavsiye Edilen Bitkiler

Cüce Palmiye

Erkeklerin ileri yaşlardaki büyük sorunu olan, kötü huylu ve iyi huylu prostat büyümesini önlemektedir. Dokuların yenilenmesi, vücut direncinin arttırılması amacıyla kullanılır. (kaynak: sifalibitkisitesi net)

Isırgan Tohumu

Isırgan tohumunun faydaları idrar yolları ile ilgili problemlerde de görülmektedir. İdrarda görülen iltihapları gidermekte ve idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. (kaynak: isirganotu gen tr)

Yakı Otu

Pretoria Üniversitesi’nden bir çalışmada, BPH ve prostatit tedavisi için beş bitkisel ilaç ekstresinin anti-inflamatuar ve antioksidan etkileri. Antibakteriyel aktiviteleri incelenmiştir yakı otunun prostatit ve BPH tedavisilerinin her ikisinde de etkili olduğunu kanıtlanmıştır. (Steenkamp 2006) (kaynak: 1organik com)

Kuşburnu

Basında sık sık yer almaya başlaması ile birlikte popülerlik kazanan kuşburnu daha çok çay olarak tüketilmektedir. Kuşburnu vücutta biriken ödemin atılmasında ve iltihapların hızla iyileşmesinde kuvvetli bir yardımcıdır. İçerisinde ki etken bileşenleri sayesinde enfeksiyonların iyileşme sürecini kısaltmaktadır. (kaynak: faydalarizararlari com)

Ekinezya

Vücudun savunma sisteminin güçlendirilmesinde, ağrılı durumlarda, iltihaplı hastalıklarda(artrit ve iltihaplı durumlarda), Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde. (kaynak: sagliksifa com)

Civanperçemi

İltihabı hafifletici özelliği vardır. (kaynak: bitkicaylarininfaydalari com)

Zerdeçal

Zerdeçal doğal bir antiseptik ve antibakteriyel madde olarak değerlendirilebilir ve etkili bir dezenfeke aracı olarak kullanılabilmektedir. Kesik ve yanık yaralarının üzerine zerdeçal tozu serperek mikrop kapmasını engelleyebilir ve daha hızlı iyileşmesini sağlayabilirsiniz. (kaynak: faydalarizararlari com)

Ginseng

Antioksidandır ve vücut bağışıklık sistemi hücrelerinin sayısını arttıran önemli bir bağışıklık sistemi iyileştiricidir. (kaynak: beslenmedestegi com)

İbrahim Gökçek prostatit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında makaleyi okudunuz. İbrahim Gökçek prostatit bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış makale bilgi amaçlı yazılmıştır. Sitemizin İbrahim Gökçek ile ticari bir bağı yoktur. Prostatit hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Prostatit hakkında detaylı bilgi için hekime danışın.

Uzman Desteği Alın