İbrahim Gökçek Prostatit
22 Şubat 2017
Prostat İltihabı Tedavisi
Kronik Prostat İltihabına Kesin Çözüm
14 Mart 2017

Prostat İltihabı Nasıl Geçer

Kronik Prostatit Bitkisel Çözüm

Kronik Prostatit Bitkisel Çözüm

Uzman Desteği Alın

Prostat İltihabı Nasıl Geçer

Prostat İltihabı nasıl geçer, kronik prostat iltihabına kesin çözüm, kronik prostatit tedavisi. Prostat İltihabı nasıl geçer sorusu için makale.

Prostat İltihabı nasıl geçer sorusunu cevap olarak yazılmışlar bilgi amaçlı makale. Prostat İltihabı nasıl geçer sorusuna bitkisel eczaneden bilgi verelim. İşte prostat iltihabı için faydalı bitkiler.

Prostat İltihabı Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Yakı Otu

Yakı otu, pretoria Üniversitesi’nden bir çalışmada, BPH ve prostatit tedavisi için beş bitkisel ilaç ekstresinin anti-inflamatuar ve antioksidan etkileri. Antibakteriyel aktiviteleri incelenmiştir yakı otunun prostatit ve BPH tedavisilerinin her ikisinde de etkili olduğunu kanıtlanmıştır. (Steenkamp 2006) (kaynak: 1organik com)

Cüce Palmiye

Cüce palmiye, erkeklerin ileri yaşlardaki büyük sorunu olan, kötü huylu ve iyi huylu prostat büyümesini önlemektedir. Dokuların yenilenmesi, vücut direncinin arttırılması amacıyla kullanılır. (kaynak: sifalibitkisitesi net)

Kuşburnu

Kuşburnu, basında sık sık yer almaya başlaması ile birlikte popülerlik kazanan kuşburnu daha çok çay olarak tüketilmektedir. Kuşburnu vücutta biriken ödemin atılmasında ve iltihapların hızla iyileşmesinde kuvvetli bir yardımcıdır. İçerisinde ki etken bileşenleri sayesinde enfeksiyonların iyileşme sürecini kısaltmaktadır. (kaynak: faydalarizararlari com)

Ekinezya

Ekinezya, vücudun savunma sisteminin güçlendirilmesinde, ağrılı durumlarda, iltihaplı hastalıklarda(artrit ve iltihaplı durumlarda), Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde. (kaynak: sagliksifa com)

Civanperçemi

Civan perçemi, iltihabı hafifletici özelliği vardır. (kaynak: bitkicaylarininfaydalari com)

Isırgan Tohumu

Isırgan tohumu, faydaları idrar yolları ile ilgili problemlerde de görülmektedir. İdrarda görülen iltihapları gidermekte ve idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. (kaynak: isirganotu gen tr)

Ginseng

Ginseng, antioksidandır ve vücut bağışıklık sistemi hücrelerinin sayısını arttıran önemli bir bağışıklık sistemi iyileştiricidir. (kaynak: beslenmedestegi com)

Zerdeçal

Zerdeçal, doğal bir antiseptik ve antibakteriyel madde olarak değerlendirilebilir ve etkili bir dezenfeke aracı olarak kullanılabilmektedir. Kesik ve yanık yaralarının üzerine zerdeçal tozu serperek mikrop kapmasını engelleyebilir ve daha hızlı iyileşmesini sağlayabilirsiniz. (kaynak: faydalarizararlari com)

Prostat İltihabı nasıl geçer, sorusu için yazılmış makaleyi okudunuz. Prostat İltihabı nasıl geçer sorusuna detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Prostat iltihabı bitkisel tedavisi için hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın