Prostat İltihabı Belirtileri Nelerdir

Kronik Prostat İltihabı Bitkisel Tedavisi
Prostat İltihabı Şifalı Bitkiler
14 Mart 2017
prostatit-iltihabına-iyi-gelen-bitkiler
Prostatit İltihabına İyi Gelen Bitkiler
4 Mayıs 2017

Prostat İltihabı Belirtileri Nelerdir

prostatit-icin-bitkisel-tedavi-ibrahim-saracoglu

prostatit-icin-bitkisel-tedavi-ibrahim-saracoglu

Uzman Desteği Alın

Prostat İltihabı Belirtileri Nelerdir

Prostat İltihabı Belirtileri Nelerdir, prostat iltihabına ne iyi gelir, prostat iltihabına iyi gelen bitkiler. Prostatit Belirtileri Nelerdir hakkında.

Prostat İltihabı Belirtileri Nelerdir sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Bu makalede prostat iltihabı çeşitleri ve bunların belirtileri hakkında bilgi amaçlı yazılar bulumaktadır. Bu makale tamamen bilgi amaçlıdır. Kesin tanı için uzman bir hekime baş vurmanız gerekmektedir.

Prostat İltihabı Çeşitleri ve Belirtileri

Makalenin bu kısmında prostat iltibabı hastalığının çeşitleri ve belirtileri anlatılmaktadır.

Kronik Bakteriyel Prostatit

Kronik bakteriyel prostatit, akut bakteriyel prostatite benzer fakat belirtiler daha yavaş gelişir. Hastada yaptığı olumsuz etkiler daha azdır. Erkeklerde sık tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları kronik bakteriyel prostatiti de düşündürmelidir. Her yaş grubunda görülebilir ancak orta ve genç erkek grubunda daha sıklıkla görülür.

Akut Bakteriyel Prostatit

Prostatitin en az görünen tipidir. Kolaylıkla tanı konur. Prostatitin diğer tiplerine oranla daha kolay tedavi edilir. Sebep, ani gelişen bir bakteriyel enfeksiyondur. Belirgin bulguları olduğundan kolay teşhis edilir. Tipik bir idrar yolu enfeksiyonu tablosu vardır. Hastada yüksek ateş, üşüme, titreme gibi enfeksiyon bulguları olabilir. Hasta kendiliğinden acil servise ya da üroloji doktoruna başvurur. Her yaş grubunda görülebilir.

Kronik Pelvik Ağrı Sendromu – Nan Bakteriyel Prostatit (Prostatodini)

Bu grup prostatitin en sık rastlanan formudur. Gerçek sebebi nadiren belirlenebilir. Mevcut bir enfeksiyondan köken alabilir. Pelvik bölgedeki bir enfilemasyondan ya da kas spazmlarının neden olduğu ağrılardan köken alıyor olabilir. Prostattaki enflamasyon hiçbir belirti de vermeyebilir.

Asemptomatik Enflamatuar Prostatit

Bu prostatittipinde belirti yoktur fakat prostatta bir enflamasyon vardır. Genellikle hasta prostatit dışı sebeplerden incelenirken teşhis konur. Prostat biyopsisinde enflamasyon ortaya çıkması belirti olmadığı hâlde menide ya da idrarda iltihap görülmesi asemptomatik prostatit anlamına gelmektedir.

Genel Prostat İltihabı Belirtileri

Genital bölgelerde, kasıklarda, pelvik bölgede ağrı.
İdrar yapma sırasında ağrı.
Sık idrara gitme.
Ejakülasyon (boşalma) sırasında ağrı.
Ejakülatın pıhtılığı değişik renkte veya kokulu gelmesi.
İdrarın koyu renkte ve kokulu gelmesi gibi semptomlardır.
Ağrılı işeme.
Mesaneyi tamamen boşaltmada güçlük.
Karın ve pelvik bölgede ağrı.
Yüksek ateş, üşüme ve titremelerdir.
Belin alt kısmına vuran ağrı.

Uzman Desteği Alın